Mój projekt znalazł się wśród dwunastu propozycji najwyżej ocenionych przez Jury konkursu. Na obecnym, końcowym etapie rywalizacji zwycięski plakat wybierają Internauci. Zapraszam do głosowania, które jest dostępne pod tym linkiem [Konkurs na Plakat Tygodnia 2018. Głosowanie]. Projekt, który otrzyma największą liczbę głosów, będzie oficjalnym plakatem obchodów Tygodnia Bibliotek (8-15 maja 2018).
Promowanie czytelnictwa, jak i działania temu służące, powinny umożliwiać swobodę dokonywania wyborów i dawać poczucie wolności, dlatego w swoim projekcie postawiłam na uniwersalność przekazu, jaki niesie ze sobą czytanie. Postanowiłam przyjąć konwencję czytelną zarówno dla dziecka, jak i dorosłego odbiorcy.
Opis projektu:
Książka – niezależnie od formy – dostarcza nam wiedzy o świecie i nas samych. Dzięki lekturze budujemy swój światopogląd, czerpiemy inspirację do podróży, zmieniamy naszą świadomość i zdobywamy umiejętności, dzięki którym jeszcze lepiej funkcjonujemy w życiu prywatnym i zawodowym - lepiej rozumiemy otaczającą nas rzeczywistość. Poznawanie historii, z każdą nowo przeczytaną książką, otwiera w nas nowy rozdział, w którym zaczynamy widzieć rzeczy takimi, jakie one były i są. Lektura wyzwala w nas pragnienia do poznawania krajów, kultur, techniki i tego wszystkiego, o czym chcielibyśmy się dowiedzieć czegoś więcej. Wreszcie pozwala na dystans wobec wielu trudnych spraw. Dodaje skrzydeł i odwagi w życiu, prowadzi czytelnika do nowych odkryć (niezależnie od jego wieku). Zdobyta wiedza jest naszym kapitałem, dzięki któremu możemy wznieść się wyżej i realizować nasze marzenia i plany.